Časová osa - tiskárny fronte<< zpět

2004

2004 – výstavba nového areálu v Sezemicích, vznik Východočeské tiskárny, spol. s r.o.

Po vzniku Východočeské tiskárny, spol. s r.o. začala rozsáhlá modernizace, neboť stávající

technologie nezaručovaly potřebnou kvalitu a rychlost nutnou pro novou strukturu zakázek a zajištění konkurenceschopnosti. Do provozu tak byl zanedlouho uveden plochý ofsetový stroj, KBA RAPIDA 104-4, v krátké době následoval pětibarvový stroj RAPIDA 104-5 s možností lakování. S měnící se strukturou zakázek bylo rozhodnuto o instalaci dalšího tiskového stroje ve formátu B2. Roku 2001 byly propojeny se spektrální měřící stolicí DENSITRONIK S. Modernizována byla předtisková příprava s DTP a vybavení knihárny bylo rozšířeno o linku na vazbu V2, novou linku na vazbu V1, skládací stroje, linku na balení zakázek do smrštitelné folie, a další.

Největším mezníkem ve více než stoleté historii firmy byl rok 2004, kdy koncem dubna byl položen stavební kámen pro novou výstavbu. Samotná stavba probíhala rychle, neboť již na počátek srpna byla naplánována instalace prvního desetibarvového tiskového stroje v České republice, typu KBA RAPIDA 105-10SW 5. V období září až prosinec probíhalo stěhování technologií z původního provozu.

Na podzim roku 2005 došlo ke vstupu revitalizační firmy do řízení společnosti z důvodu ekonomického propadu. V následujícím období byl posilován obchodní úsek, dařilo se zvyšovat objem tržeb… v roce 2007 došlo k zásadní poruše na tiskovém stroji KBA RAPIDA 104-5, stroj byl pro další výrobu nepoužitelný. Došlo tak k rychlému rozhodnutí tento stroj nahradit jiným dostupným strojem.

Během let 2008 až 2009 přišel další ekonomický propad, na kterém měla podíl i světová krize resp. recese… Došlo k poklesu tržeb o více než dvacet procent, přičemž tlak stupňovali i zákazníci a konkurence. Společnost se ocitla ve složité situaci, až se dostala do stavu, kdy již nebyla schopna sama o sobě situaci zvládnout. Počátkem roku 2014 společníci firmy podali návrh na insolvenci. Od 14. února 2014 byla firma v konkurzu a do firmy byl jmenován insolvenční správce, který rozhodoval o dalším vývoji a možnostech tiskárny. Věřitelský výbor odsouhlasil možnost prodeje firmy jako celku a skutečně se ve druhém kole podařilo na podzim firmu téhož roku prodat.

Tiskárna byla odkoupena společností fronte s.r.o. k 20.12. 2014. Cílem této společnosti je navázat na více než 100 let kontinuity polygrafické výroby Východočeské tiskárny a získat další spokojené zákazníky.

  FSC_fronte_CZ (FSC_fronte_CZ.svg) Koenig & Bauer Group (kba_logo_w.jpg) Manroland Sheetfed (manroland_logo_w.jpg)


Rychlý kontakt
+420 466 812 111

Po-Pá: 8:00 - 17:00 hod.