Vazba V8


Tento typ vazby patří mezi tuhé vazby, jejichž výroba je náročnější a dražší. Jedná se o šitou vazbu s tvrdými knižními deskami. Ty mohou být potaženy celistvým plátěným potahem (vazba V8), laminovaným papírem (vazba V8a), papírem (vazba V8b). Papír může být běžně potištěný, povrchově zušlechtěný nebo speciální. Desky lze rovněž potáhnout i jiným potahem (vazba V8c) například usní, imitací usně nebo je vatovat.

Ke spojení knižního bloku s deskami slouží předsádky, což je dvoulist z pevného papíru. U menšího rozsahu, blok od 3 mm, jsou předsádky součástí složek - mluvíme o tzv. žiletce, kdy hřbet knihy je pak max. 8 mm.

Rovný nebo půlkulatý nebo kulatý hřbet volíme podle rozsahu knihy a také podle toho, zda kresba u vnitřních listů přechází z jedné strany na druhou. Pro rovný hřbet se běžně používá tavné lepidlo. U kulatého hřbetu se používá disperzní lepidlo, u něhož hrozí zatečení do bloku, proto je nevhodné pro přecházející obrázky.

K vazbě V8 také patří volba barvy kapitálku a stužky, oboje je od šíře hřbetu 8 mm. K ochraně desek je možné použít navíc přebal s laminem nebo lakem, jehož záložky by měly být široké minimálně jako jedna třetina šíře celé knihy. S volbou nejvhodnějšího materiálu a rozkresy pro potah i přebal rádi pomůžeme.

S jakýmkoli dotazem se obraťte na technologické oddělení >>

  FSC_fronte_CZ (FSC_fronte_CZ.svg) Koenig & Bauer Group (kba_logo_w.jpg) Manroland Sheetfed (manroland_logo_w.jpg)


Rychlý kontakt
+420 466 812 111

Po-Pá: 8:00 - 17:00 hod.